Detská atletika Zo školských lavíc do atletickej haly Elán Medové raňajky eTwinning Moja prvá škola

Detská atletika

Do projektu Detská atletika, ktorý zastrešuje Slovenský atletický zväz, sa zapojila aj naša škola pod správou mesta. Jeho hlavným cieľom je ponúknuť rodičom a ich deťom novú možnosť rozvoja pohybových schopností v podobe pravidelnej celoročnej športovej aktivity. Organizovaním nenáročných súťaží pre všetkých záujemcov v tejto kategórií im dá možnosť stretnúť sa so svojimi rovesníkmi buď v priamom súboji alebo porovnať svoju výkonnosť na diaľku formou korešpondenčnej súťaže. Rozvoj základných pohybových schopností ako sú rýchlosť, výbušnosť, vytrvalosť, koordinácia, ohybnosť alebo obratnosť je v atletike rozpracovaný na vysokom stupni. Umožnime deťom objaviť atletiku a objavme deti pre atletiku.

• Základná škola Janka Kráľa
    Mládežnícka 24, 936 01 Šahy